Využití plemene

Psi jsou pochopitelně odvážnější než feny, ale obě pohlaví jsou dychtivá k práci, bdělá a zvídavá. Feny inklinují být mateřštější vůči dětem, psi bývají závislí na paní domu. Toto plemeno není náladové. Srst mají krátkou a nevyskytuje se u nich zápach. Jsou ideálním psem pro dům i byt a snášejí je dobře i alergici.

 Americký bulldog není pro každého pouze pro opravdové milovníky psů, kteří chtějí naprosto všestrannou rasu. Tento pes, pokud je dobře vychováván, klidné a nekonfliktní povahy, ke známým lidem je dobrosrdečný a přátelský, rodině je velmi ochranitelský. Svému pánovi je tento pes velmi oddaný a miluje i celou jeho rodinu, do které se velmi lehce a brzy včlení.

   Potřebuje však nad sebou cítit silnou ruku pána. K cizím lidem je přirozeně nedůvěřivý, je proto nutné opatrné seznamování v přítomnosti jeho pána. Toto plemeno se může dominantně chovat ve vztahu k cizím psům. Je potřeba jej od mládí přivykat jejich společnosti. Pokud je pes k tomu od mládí veden, nebývají problémy ani při soužití s ostatními domácími zvířaty. K dětem má tento pes velmi dobrý vztah, pokud neexistují nějaké špatné zkušenosti z mládí. Přestože se jim dá při kontaktu s dětmi důvěřovat, pro jejich velikost a sílu je lépe, dohlíží-li na jejich hru dospělá osoba.

Pracovní využití

Americký buldok je mnohostranně využitelné plemeno. Výborně se hodí pro ochranu objektů i osob, využití najde i na farmách s dobytkem, kde se může stát výborným pomocníkem. Pro svou mírnou a pečující povahu by se mohl využít v caniterapii.

Vhodné sporty

Weight poolling, triatlon, přetahování lana, veškeré silové sporty.